Fg’ odmładza, odświeża i utrzymuje w młodości twarz oraz ciało. Traktuj trening z Fg’ jako element dbania o siebie i swoje zdrowie oraz działanie opóźniające starzenie się.

Fg’ odmładza, odświeża i utrzymuje w młodości twarz oraz ciało. Traktuj trening z Fg’ jako element dbania o siebie i swoje zdrowie oraz działanie opóźniające starzenie się.

Tak. Metoda Fg’ jest potwierdzona badaniami laboratoryjnymi, które wykazują między innymi, że poprawia owal, ujędrnia i uelastycznia skórę już po pierwszym zabiegu. Metoda Fg’ przyczynia się również do spłycenia i skrócenia zmarszczek. Efekty są widoczne już po 7 dniach ćwiczeń.

Program Fg’ zbudowany został przez zespół ekspertów specjalizujących się w pracy z ciałem i twarzą, a także trenerów motywacyjnych i technologów kosmetycznych.

Był również konsultowany przez lekarzy, osteopatów oraz fizjoterapeutów i uzyskał ich pozytywne opinie, dzięki czemu jesteśmy pewni, że trening ten jest skuteczny i bezpieczny.

„Gdy pierwszy raz zetknąłem się z metodą Facegroovin’, pomyślałem, że jest to metoda wyjątkowo innowacyjna. Żadna forma medycyny estetycznej w profilaktyce przeciwzmarszczkowej twarzy nie łączy swojej pracy z terapią całego ciała. Pierwszy raz usłyszałem, że trening ciała i korekcja sylwetki są konieczne do uzyskania oraz utrzymania pięknego i młodego wyglądu twarzy. Ważnym aspektem w koncepcji Facegroovin’ jest praca z mięśniami twarzy nadmiernie napiętymi, jak i osłabionymi, celem uzyskania równowagi napięciowej. Metodyka manualnego liftingu twarzy Facegroovin’ w najważniejszych założeniach pokrywa się/jest zgodna z ideologią pracy osteopatycznej.

Unikanie chorób i zdrowy wygląd twarzy jest możliwy tylko w sytuacji, w której zadbamy o dobre funkcjonowanie i współdziałanie wszystkich układów organizmu człowieka. Tym kieruję się w swojej pracy jako osteopata. Filozofia Facegroovin’ również zwraca na to szczególną uwagę. Uznaje istotny wpływ kręgosłupa oraz tkanek miękkich leżących poniżej połączenia głowowo-szyjnego na kondycję i atrakcyjny wygląd twarzy.

Serdecznie polecam.”

Dr Kamil Ślusarz

„Koncepcja strukturalno – manualnego liftingu twarzy Facegroovin’ jest dla mnie metodą spektakularną. W końcu ktoś zorientował się, że bez odpowiedniej pracy ze statyką kręgosłupa nie jesteśmy w stanie, w sposób naturalny, skorygować związanych z wiekiem zmian na twarzy.

Technika Facegroovin’ działa bardzo inteligentnie, ponieważ nie tylko bazuje na ćwiczeniach i masażu twarzy, ale także i przede wszystkim na korekcie sylwetki, co według mnie ma wartość kluczową.

Jest to metoda naturalna, która może być stosowana nie tylko zamiast lub poprzedzając zabiegi chirurgii plastycznej, ale dobrze prowadzona, może również działać w synergii z nimi. Jej dodatkową zaletą jest holistyczne podejście do ciała, wskazujące drogę codziennej, świadomej troski nie tylko o twarz, ale i cały organizm.

Z całego serca polecam.”

Dr Janusz Greese Łyko – specjalista chirurgii plastycznej

Tak! Według badań laboratoryjnych dzięki Fg’ w sposób naturalny spłycisz i skrócisz zmarszczki. Ćwicz regularnie, przynajmniej 3 razy w tygodniu dla najlepszych efektów :).

Edi urodziła się w 1988 roku.

Nie. Wierzymy w treningi, które mają pomóc nam czuć się dobrze w swoim ciele, a nie udawać, że ciało jest inne, niż w rzeczywistości.

Dlatego również nie odchudzamy komputerowo Edi. Edyta jest bardzo wysportowana, co nie jest jednoznaczne z rozmiarem S. W Fg’ chcemy mieć przestrzeń na bycie takimi, jakimi naprawdę jesteśmy :).

Nie, Edi nie poddała się nigdy zabiegom medycyny estetycznej.

Tak, ale dopiero po upływie określonego czasu od takiego zabiegu.

Fg’ może nie tylko odsunąć w czasie potrzebę korzystania z zabiegów medycyny estetycznej, ale także może być ich idealnym uzupełnieniem. Nigdy jednak nie podejmuj takich decyzji sama! Koniecznie skonsultuj się z Twoim lekarzem specjalistą i zastosuj się do jego rekomendacji.

To dwie zupełnie inne metody i podejścia. Botoks paraliżuje i osłabia działanie mięśni, aby je zdezaktywować. Metoda Fg’ zaś uczy je prawidłowego funkcjonowania. Botoks nie wymaga dużego zaangażowania i szybciej rozluźni napięcia, ale długofalowo Twoja twarz potrzebuje aktywnych, poprawnie pracujących mięśni twarzy. Wybór należy do Ciebie :).

Ćwiczenia twarzy zajmują niewiele czasu. Jeśli poświęcisz im 7 do 15 minut kilka razy w tygodniu (rekomendujemy 3 do 6 dni ćwiczeń) uzyskasz najlepszy rezultat. Jeśli marzy Ci się zostać master Fg’ uruchom również ciało – moduły łączące ćwiczenia buzi oraz ciała trwają od 20 do 60 minut i warto wykonywać je minimum trzy razy w tygodniu. Najistotniejszy jest regularny trening. Działaj małymi kroczkami, w swoim rytmie!

Dobra wiadomość! Nie potrzebujesz nic specjalnego!

Do modułów na twarz i kręgosłup potrzebujesz jedynie chwilki czasu, małej przestrzeni, w której nikt nie będzie Ci przeszkadzał i miejsca, w którym bezpiecznie usiądziesz oraz ustawisz telefon tak, abyś mogła na niego zerkać podczas treningu. Do modułów 7, 10 i 15 minut wybierz wygodne, niekrępujące ubranie (nie musi być sportowe :)). Bluzka z dużym dekoltem ułatwi Ci pracę w obszarach żuchwy i szyi.

Do modułów z ciałem przyda Ci się strój sportowy oraz mata do ćwiczeń (opcjonalnie).

Nie obędzie się bez czystych dłoni i czystej twarzy bez makijażu. Wybierając opcję „fullscreen” przygotuj również lusterko, w którym będziesz mogła przyglądać się swojej twarzy.

Jeśli masz skórę suchą lub naczynkową przyda Ci się krem do twarzy lub olejek. Skóra tłusta poradzi sobie świetnie bez dodatkowego natłuszczenia, ale jeśli wolisz pracować z olejkiem, nie wahaj się – rób, jak czujesz!

Do wyboru masz również programy z gadżetami Fg’. Wybierz je zgodnie ze swoimi potrzebami i gustem, i zakup, nie opuszczając aplikacji :).

Dobra wiadomość dla tych w gorącej wodzie kąpanych :). Według przeprowadzonych na nasze zlecenie badań laboratoryjnych uelastycznienie skóry następuje już po pierwszym zabiegu. Po zaledwie 7 dniach regularnych ćwiczeń skóra uelastycznia się, ujędrnia, owal ulega poprawie, a zmarszczki stają się spłycone. Oczywiście im dłużej regularnie trenujesz, tym większe efekty zobaczysz. Na szczęście nie musisz długo czekać.

To bajecznie proste! Skorzystaj z naszej ankiety, która poprowadzi Cię krok po kroku w kierunku rezultatów, których oczekujesz. Zaznaczasz w niej wszystko: obszary, które chcesz ćwiczyć, czas, którym dysponujesz i swoje preferencje. W efekcie dostaniesz spersonalizowany plan ćwiczeń, który po jakimś czasie możesz zmienić! A jeśli chcesz go zdradzić z innym ćwiczeniem — nie ma problemu. Możliwe, że Twoim celem jest ujędrnienie szyi i poprawa owalu twarzy, ale dziś masz akurat ochotę na energetyzujący trening z muzyką, albo delikatny masaż — to ok! Facegroovin’ jest dla Ciebie, a nie na odwrót. Wybierz dowolne ćwiczenie, a do swojego planu treningowego możesz wrócić w każdej dowolnej chwili. Dzięki temu możesz zadbać o swoje bieżące i długodystansowe potrzeby.

Dziewczyna prezentująca ćwiczenia to Edi – certyfikowana trenerka ćwiczeń i masaży twarzy, która merytorycznie opracowała metodę Facegroovin’ i która od lat pracuje z ludzkim ciałem, między innymi w branży fitness. Więcej o Edi znajdziesz w innych pytaniach w FAQ.

Przy tworzeniu metody Facegroovin’ zauważyłyśmy, że nie da się udawać, że głowa (a właściwie twarz) i reszta ciała to osobne byty. To jak wygląda Twój dekolt, szyja, podbródek, owal twarzy jest uzależnione od Twojej postawy i tego, jak pracuje Twoje ciało. Jednak ani na treningach fitness, ani na zajęciach, które skupiają się na twarzy, nie ćwiczy się reszty ciała. Prawda jest taka: dobra postawa ciała wynika z prawidłowo zbudowanego ciała i wpływa na wygląd twarzy. Dzięki odpowiedniej postawie tkanki nie ulegają wcześniejszej degeneracji, a twarz nie opada. W Fg’ dobraliśmy ćwiczenia ciała tak, by wspierały piękno Twojej twarzy i były bezpieczne dla wszystkich. Wykluczyłyśmy również kontuzjogenne i zbyt zaawansowane ćwiczenia, więc na pewno sobie świetnie poradzisz!

Podobnie, jak przy treningu całego ciała, jeśli jednego dnia ćwiczysz ręce, innego pośladki, a jeszcze innego plecy, zobaczysz bardzo powolny progres w konkretnej części ciała. Mięśnie potrzebują określonej ilości czasu, by się wyćwiczyć — pewnie zresztą to wiesz. Jeśli więc zależy Ci na konkretnych partiach twarzy, wypełnij ankietę — otrzymasz dzięki temu swój indywidualny plan treningowy. Nie zmieniaj nieustannie partii mięśni, nad którymi pracujesz, a szybciej zobaczysz efekty. Pamiętaj również, że ćwiczenia mięśni twarzy są nieco trudniejsze, niż trening ciała. Wymagają one większej precyzji wykonania. Nie poddawaj się, kiedy na początku nie będą Ci wychodziły. Powtarzaj do skutku wybrany układ, aby po kilku tygodniach móc ćwiczyć twarz bez spoglądania w ekran telefonu, również podczas obowiązków domowych! Rutyna nie zawsze jest zła :).

Najważniejsza jest regularność. A co sprzyja regularności? Dobra zabawa! Zachęcamy, żebyś wypełniła ankietę, która pomoże naszemu sprytnemu algorytmowi ułożyć zestaw ćwiczeń specjalnie dla Ciebie! A jeśli Ci się znudzi albo poczujesz niedosyt, pobuszuj po naszej apce! Wybierz układy dostosowane do muzyki, zrelaksuj się albo wręcz przeciwnie — doenergetyzuj, eksperymentuj i baw się dokładnie tak, jak lubisz. Fg’ nie bez powodu jest najbardziej muzyczną apką treningową we wszechświecie — ukochane rytmy sprawiają, że minuty treningu mijają zupełnie niepostrzeżenie, a Ty, niesiona melodią, ćwiczysz niemal bez wysiłku. Jedyne, o czym musisz pamiętać to fakt, że najlepszy trening, to ten zrobiony!

Oczywiście! Przygotowałyśmy dla Ciebie wiele wspaniałości! Poza aplikacją możesz skorzystać z konsultacji w gabinecie (Warszawa, Polska). Podczas konsultacji zdiagnozujemy Twoją twarz pod kątem równowagi mięśniowej i uzyskasz spersonalizowany program odmładzający, który zawiera protokoły ćwiczeń i automasażu, zdrową rutynę pielęgnacyjną oraz wskazówki dotyczące stylu życia. Poza tym w gabinecie skorzystasz z odmładzającego masażu. Facegroovin’ to również zajęcia grupowe prowadzone przez choreografów twarzy — wszystko dzieje się w rytm muzyki, więc nudy nie ma. A jeśli nie masz dostępu do naszych stacjonarnych działań, polecamy Ci nasz sklep, w którym kupisz produkty do pielęgnacji, masażu i dbania o siebie (wkrótce).

Nie rekomendujemy pomijania automasaży. Celem naszych starań jest równowaga mięśniowa. Prawidłowo działający mięsień powinien się skurczyć, rozkurczyć a na końcu rozluźnić. Podczas pracy z ciałem rozluźnienie może zapewnić nam rozciąganie lub masaż. W treningu mięśni twarzy rozciąganie jest niemożliwe — mięśnie są zbyt małe, dlatego jedynym dostępnym narzędziem jest masaż. Skąd się biorą zmarszczki? Często z przykurczu mięśni, powodowanego naszą naturalną mimiką. Unosimy brwi, marszczymy czoło, uśmiechamy się. Do pełnego zakresu brakuje nam rozkurczenia mięśni i rozluźnienia ich. Masaż sprawia, że mięsień wraca do swojej prawidłowej długości. Co jeszcze? W Facegroovin’ masujemy zarówno mięśnie, jak i skórę twarzy. Dwie różne techniki, dwa różne efekty. Masując mięśnie, działamy długofalowo. Masaż skóry przynosi niemal natychmiastowe efekty — wygładza i skraca zmarszczki. W ten sam sposób pracuje się na przykład nad mobilizacją blizny. W niektórych programach stosujemy też masaż drenujący. Pomaga on przepchnąć nadmiar limfy z okolic policzków i dolnych powiek do węzłów limfatycznych. Efekt to odświeżona twarz bez opuchlizny i worków pod oczami.

Żeby uzyskać prawidłową funkcję mięśnia — tak. Aby odnieść korzyści w stylu anti-ageing — nie. Nasza metoda skonstruowana jest tak, by zapewnić Ci najlepszy możliwy efekt i składa się z wielu przemyślanych komponentów. Weź cały pakiet :).

Tak, wybierz dowolny czas, którym dysponujesz, odpowiadając na pytania w ankiecie Facegroovin’ lub przeszukaj zasoby treningów w kafelku „czasowe”. Dla Twojego treningu najważniejsza jest regularność. Lepiej codziennie ćwiczyć przez 10 minut, niż raz w tygodniu przez 45.

Wierzymy, że trening powinien być przyjemnością oraz że lepiej zrobić 80% czegoś niż 100% niczego ;). Co to dla nas znaczy? Wybierz trening, który będzie Cię bawił. Facegroovin’ zapewnia wiele opcji i z pewnością znajdziesz coś dla dzisiejszej siebie, jutrzejszej siebie… i tak dalej. Nasze potrzeby zmieniają się przecież wraz z upływem czasu. Wyznacz w kalendarzu dni, w których chcesz ćwiczyć i wpisz trening tak, jak wpisujesz zadania na codzienną listę rzeczy do zrobienia. Następnie odznaczaj ten wykonany. Pamiętaj, że potrzebujesz 21 dni, aby wprowadzić w życie nowy nawyk — postaraj się utrzymać w motywacji 3 tygodnie. Zobaczysz, że dalej będzie już z górki! Po zakończeniu pierwszego cyklu spraw sobie jakąś małą, zdrową przyjemność i opowiedz o tym sukcesie bliskim – niech wspierają Cię w Twoich działaniach.

Co jeszcze? Nie osądzaj się zbyt surowo tylko dlatego, że danego dnia opuściłaś trening albo nie dałaś z siebie wszystkiego. Robisz to dla siebie, dla swojej przyjemności, swojego zdrowia i swojej skóry. Ale czymże jest twarz bez zmarszczek, jeśli osoba, którą się za nią kryje, pełna jest wyrzutów sumienia? Wyrzuty sumienia są passe! Baw się tak dobrze, jak to możliwe, a w ćwiczenia wciągnij przyjaciółkę, siostrę albo mamę — dobra grupa wsparcia to podstawa motywacji :).

Do przygotowania twarzy wystarczy Ci ulubiony krem lub lekki olejek, który nałożysz na oczyszczoną buzię tuż przed treningiem.

W kwestii narzędzi odpowiedź jest jedna: to zależy, co lubisz. W Facegroovin’ jesteśmy trochę gadżeciarami i obcowanie z pięknymi przedmiotami zamienia trening we wspaniały rytuał. W sprzedaży mamy ceramiczne serca do masażu gua sha, serce z soli, ale używamy też na przykład kuchennych łyżek. Możesz sama zdecydować. Wybierz, czy potrzebujesz dodatkowej otoczki, czy wybierasz pragmatyczne podejście. Tak czy inaczej — masaż możesz wykonać nawet palcami, więc jesteś mile widziana na zajęciach również bez specjalistycznych gadżetów <3.

Możesz ćwiczyć, kiedykolwiek zechcesz. Wiemy, jak jest — czasem ciężko znaleźć chwilę dla siebie. Są sowy i są skowronki — dopasuj moment treningu do siebie. Nasza rada: polecamy wybrać moment, kiedy nigdzie Ci się nie spieszy, masz naprawdę wolną głowę i chwilkę czasu tylko dla siebie. Rekomendujemy ćwiczyć o stałej porze, by nie odkładać treningu na wieczne nigdy ;). Rutyna jest ważna. Reszta zależy od Ciebie!

PS: Małym trickiem może być umówienie się z przyjaciółką na ćwiczenia w tym samym czasie — smsy wymienione po zakończonym treningu będą Was podwójnie motywowały!

Tak. Podczas ćwiczeń nie przerywamy ciągłości skóry i nie dokonujemy inwazyjnych ingerencji. Ćwiczenia nie są też kontuzjogenne. Technika informuje, z jakim naciskiem traktować poszczególne partie twarzy, po to, żebyś wiedziała, jak prawidłowo i precyzyjnie wykonać ćwiczenia. Jeśli Twoja cera jest mocno naczynkowa — warto ją obserwować. Ćwicz zgodnie ze sobą i monitoruj reakcje skóry. Lekkie przekrwienie jest jak najbardziej w porządku.

WAŻNE! Pamiętaj o sprawdzeniu przeciwwskazań do ćwiczeń — znajdziesz je w regulaminie aplikacji.

Nie musisz się tego obawiać, jeśli trzymasz się czasów, które rekomendujemy oraz bierzesz pod uwagę czas na odpoczynek. Ćwicz nie więcej niż raz dziennie i ciesz się piękną buzią.

Spokojnie. Nawet ćwicząc intensywnie, nie spowodujesz znacznego wzrostu tkanki mięśniowej. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie twarzy są małe, choć jest ich dużo. Ćwiczenia mogą i mają za zadanie wypełnić twarz, co daje efekt świeżości i młodości, ale nie powiększą nienaturalnie twarzy. Elementy automasażu pomagają rozluźnić nadmiernie napięte grupy mięśni, dzięki czemu uzyskujemy ich pełną równowagę. Ponieważ w Fg’ promujemy równowagę mięśniową, radzimy ćwiczyć zgodnie z Twoim programem lub zgodnie z programami ogólnymi w czasach przez nas zaleconych.

Tak. Ćwiczenia i automasaże żuchwy są skutecznym (i naturalnym!) narzędziem do pracy nad zgrzytaniem. Wyszukaj tematyczny program na bruksizm, który adresowany jest do osób zmagających z tym problemem.

Zapisz się już teraz!